Pažymos apie Vilniuje deklaruotą gyvenamąją vietą išdavimas

Paslaugos aprašymas
Pažyma išduodama tik Vilniaus mieste gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims

Gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų tvarkymo funkcija perduota vykdyti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos seniūnijoms ir Klientų aptarnavimo skyriui.

  • Pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą (toliau - pažyma) išduodama kai asmuo yra laikomas deklaravusiu gyvenamąją vietą.
  • Pažyma išduodama asmens, deklaravusio gyvenamąją vietą, vardu.
  • Jei asmuo pageidauja, pažymoje nurodomi ir jo nepilnamečiai vaikai, kurių gyvenamoji vieta yra deklaruota tuo pačiu adresu. 
  • Jei asmuo, deklaravęs gyvenamąją vietą, kreipiasi dėl pažymos į deklaravimo įstaigą, jis pateikia raštišką prašymą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

ASMENYS GYVENAMĄJĄ VIETĄ DEKLARUOJA SENIŪNIJOJE, APTARNAUJANČIOJE TĄ SAVIVALDYBĖS TERITORIJOS DALĮ, KURIOJE JIE GYVENA. ŠNIPIŠKIŲ SENIŪNIJOS GYVENTOJAI GYVENAMĄJĄ VIETĄ DEKLARUOJA VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS KLIENTŲ APTARNAVIMO SKYRIUJE.

Darbuotojų, atsakingų už paslaugos teikimą, kontaktiniai duomenys pateikiami šioje www.vilnius.lt nuorodoje

Paslauga teikiama ketvirtu interaktyvumo lygiu. Pareiškėjui suteikiama galimybė pilnai dalyvauti paslaugos teikimo procese elektroninėje erdvėje. Pareiškėjas gali užpildyti elektroninę paslaugos užsakymo formą ir rezultatą gauti skaitmeniniu formatu.

Paslauga teikiama internetu
Paslaugos kategorija
Seniūnijos
Paslaugos suteikimo trukmė
3 darbo d.
Paslaugos gavėjas
Fizinis asmuo
Atsakingas dalinys
Paslaugos vykdytojas
Alina Guobienė, tel. 211 2000
Paslaugos vadovas
Vitalij Mosin, tel. 211 2000
Aprašymas klientui (kartu su prašymu privalomi pateikti dokumentai)
Pateikiami šie dokumentai:
1. Prašymas;
2. Lietuvos piliečio pasas, asmens tapatybės kortelė arba pasas, Europos bendrijų valstybės narės piliečio leidimas gyventi nuolat arba galiojantis Europos Sąjungos valstybės narės piliečio pasas, arba dokumentas patvirtinantis, kad asmuo įgijo teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

Paprastai pažyma asmeniui išduodama tą pačią darbo dieną. Jei dėl techninių priežasčių pažymos išduoti tą pačią darbo dieną negalima, ji išduodama per 3 darbo dienas. Pažymos išdavimas yra nemokamas.
Paslaugos kaina
Nemokama
Informacija

1. Ką turėčiau žinoti, jei persikėliau į būstą Vilniuje?
Jeigu planuojate tame būste gyventi, rekomenduojama ten ir deklaruoti gyvenamąją vietą. Tai galima padaryti el. būdu www.epaslaugos.lt arba nuvykti į seniūniją ar savivaldybę. Jei būstą nuomojatės, pakaks asmens dokumento ir būsto nuomos arba panaudos sutarties. Būsite deklaruotas sutarties galiojimo laikotarpiui. Pasibaigus šiam terminui, deklaravimas automatiškai pasinaikins.

2. Buvau įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą prie Vilniaus miesto savivaldybės (tai atlikau iki 2015-12-31). Ką turiu daryti?
Turite suskubti deklaruoti gyvenamąją vietą, kadangi, jei to dar nepadarėte, nuo 2018-01-01 įrašai apie Jūsų įtraukimą į apskaitą Gyventojų registre nustojo galioti ir Jus likote be deklaravimo vietos. Tai gali Jums sutrukdyti gauti tam tikras paslaugas, kurias suteikiant privalomas gyvenamosios vietos deklaravimas, pvz., prarasite prioritetus, registruojant vaiką į darželius, negalėsite registruoti automobilio savo vardu, neteksite teisės į socialines išmokas ir kt.

3. Buvau prisideklaravęs adresu Gedimino pr. 24-40, Vilniuje. Ar nuo 2018-01-01 bus panaikinta mano deklaracija?
Ne, nebus. Bet, kadangi deklaruoti gyvenamąją vietą tapo paprasčiau, siūlome, kai tik atsiras galimybė, deklaruoti savo faktinę gyvenamąją vietą .

4. Kokiu būdu galėčiau deklaruoti savo gyvenamąją vietą?
Internetu www.epaslaugos.lt, nuvykus į seniūniją arba savivaldybę.

5. Kokius asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus reikia turėti, norint deklaruoti gyvenamąją vietą?
Reikalingas galiojantis asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (asmens tapatybės kortelė arba pasas). Deklaruojant nepilnamečio vaiko gyvenamąją vietą, reikia turėti ir vaiko gimimo liudijimą (arba jo išrašą) ir/ar pasą (jei toks pagamintas).

6. Ar deklaruojant naują gyvenamąją vietą ne savo bute, reikia buto savininko sutikimo?
Jeigu turite nuomos arba panaudos sutartį, kurioje būsto savininkas jau nurodė, kad galite tam tikrą laiką gyventi jo būste, tuomet deklaravimo įstaigai (seniūnijai arba savivaldybei) reikia pateikti nuomos arba panaudos sutartį. Raštiško savininko leidimo Jums jau nebereikės.
Nuomos sutartis neturi būti patvirtinta notaro (nėra tokio reikalavimo). Joje turi būti aiškiai nurodyta, jog buto savininkas leidžia gyventi / nuomotis būstą tam tikriems asmenims. Sutartis turi būti pasirašyta abiejų pusių.

7. Ar reikia buto savininko sutikimo, norint kartu deklaruoti savo nepilnametį vaiką?
Ne. Deklaruojant nepilnamečius vaikus, atskiro buto savininko sutikimo nereikia, nes vaikai deklaruojami prie tėvų (įtėvių / globėjų / rūpintojų). Tai galite atlikti el. būdu www.epaslaugos.lt arba nuvykę į deklaravimo įstaigą, t. y. seniūniją arba savivaldybę.

8. Kaip studentui deklaruoti gyvenamąją vietą universiteto bendrabutyje?
Turite deklaravimo įstaigai (seniūnijai arba savivaldybei) pateikti universiteto vadovybės (arba bendrabučio valdytojo) raštišką sutikimą.

9. Jeigu būsto paskirtis yra negyvenamoji, ar galima deklaruotis kitos paskirties patalpose?
Gyventojas deklaruoja savo gyvenamąją vietą, kurioje praleidžia daugiausiai laiko arba yra labiausiai su ja susijęs. Jeigu gyvenate kitos paskirties būste, tuomet ją galite deklaruoti kaip savo gyvenamąją vietą.

10. Gyvenu sodo namelyje, ar galiu jame deklaruotis?
Galite, jei sodo namelis įregistruotas ir turi adresą. Tokiu atveju, galite deklaruotis el. būdu www.epaslaugos.lt arba nuvykus su asmens dokumentu į seniūniją arba savivaldybę.

11. Ar galiu deklaruoti savo gyvenamąją vietą viešbutyje ar svečių namuose, kuriuose esu apsistojęs ilgesnį laiką?
Gyvenant svečių namuose arba viešbutyje, Jūs taip pat turite teisę, gavę būsto savininko leidimą, deklaruoti savo gyvenamąją vietą.

12. Ar galiu deklaruotis žemės sklype, jei sklypas turi adresą (statinių nėra)?
Ne, negalima.

13. Kiek asmenų gali deklaruoti savo gyvenamąją vietą viename būste?
Būsto ploto (kvadratūros) apribojimo nėra.

14. Ar galima deklaruotis prie Vilniaus miesto savivaldybės?
Tikslus šios paslaugos pavadinimas – įtraukimas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą prie Vilniaus miesto savivaldybės. Į šią apskaitą ribotam terminui, jeigu jie nėra deklaravę gyvenamosios vietos, gali būti įtraukiami tik benamiai, taip pat asmenys, palikę vaikų globos namus ar šeimyną, atliekantys bausmę pataisos įstaigose ar laikomi tardymo izoliatoriuose, bei tie, kurie teismo sprendimu gydomi specializuotose psichikos sveikatos įstaigose, taip pat asmenys, kurie ne nuo jų priklausančių priežasčių negali deklaruoti savo gyvenamosios vietos ir pateikia informaciją arba duomenis, pagrindžiančius jų ekonominius, socialius ar asmeninius interesus toje savivaldybėje.
Kiti asmenys turi deklaruoti faktinę gyvenamąją vietą

15. Ar galima deklaruoti nepilnamečius vaikus prie Vilniaus miesto savivaldybės?
Vaikai deklaruojami prie tėvų (įtėvių / globėjų / rūpintojų). Jeigu abu tėvai (įtėviai / globėjai / rūpintojai) yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą arba nepilnamečio gyvenamoji vieta nustatyta su tuo iš tėvų, kuris įtrauktas į šią apskaitą, vaiko įtraukimas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą galimas.

Informacija atnaujinta
2022-05-13 10:58:02