Socialinės paramos mokiniams skyrimas

Paslaugos aprašymas
Socialinė parama mokiniams yra nemokamas maitinimas mokykloje, vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose ir parama mokinio reikmenims įsigyti.

Nemokami pietūs, nemokamas maitinimas vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose ir parama mokinio reikmenims įsigyti skiriami, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP, 1 VRP – 122 Eur) dydis (183 Eur).

Nemokami pusryčiai skiriami, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,2 VRP (146,40 Eur) dydžio ir esant socialinio darbuotojo rekomendacijai, šiais atvejais:

• įvykus gaisrui, padariusiam žalą bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens turtui, sveikatai;
• kai mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką;
• šeimoje auga 3 ir daugiau vaikų;
• kai tėvai (vienas iš tėvų) ar mokinys, dėl kurio kreipiamasi, turi negalią.

Atsižvelgiant į bendrai gyvenančių ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas - kai mokinys auga su vienu iš tėvų, auga trys ir daugiau vaikų, tėvai (vienas iš tėvų) ar mokinys, dėl kurio kreipiamasi, turi negalią, įvykus gaisrui, padariusiam žalą bendrai gyvenančių asmenų turtui, sveikatai, kai mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką, mokinys yra patyręs socialinę riziką, mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir nemokamą maitinimą vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP (244 Eur) dydžiai.
Jeigu turite klausimų dėl el. prašymų pildymo, prašome kreiptis el. paštu spis@nevda.lt arba telefonu (8 5) 247 2148. Konsultacijos teikiamos:

  • pirmadieniais-ketvirtadieniais 8.00-17.00;
  • penktadieniais 8.00-15.45.

Paslauga teikiama internetu
Paslaugos kategorija
Socialinės paslaugos
Paslaugos suteikimo trukmė
10 darbo d.
Paslaugos gavėjas
fizinis asmuo
Paslaugos vadovas
Jurgita Gajauskienė , tel. (8 5) 213 3663
Paslaugos vykdytojas
Aprašymas interesantui
Pateikiami šie dokumentai:
1. Prašymas - paraiška socialinei paramai mokiniams gauti;
2. Suaugusių bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai;
3. Vaiko gimimo liudijimas;
4. Pažymos apie pajamas (visų pajamas gaunančių bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens už 3 paskutinius mėnesius iki kreipimosi mėnesio arba kreipimosi mėnesio, jeigu palyginti su praėjusiais 3 mėnesiais pasikeitė pajamų šaltinis ar bendrai gyvenančių asmenų sudėtis);
5. Atsižvelgiant į aplinkybes - kiti dokumentai.
Informacija atnaujinta
2018-02-27 11:26:20