Prašymų priėmimas dėl asbesto turinčių atliekų surinkimo ir saugaus šalinimo Vilniaus mieste paslaugos suteikimo (paslaugos teikimas laikinai sustabdytas)

Paslaugos aprašymas
Paslaugos teikimas laikinai stabdomas, nes planuojamų surinkti asbesto atliekų kiekis buvo ribotas. Dėl galimo paslaugos atnaujinimo informuosime atskiru pranešimuNemokamai renkamos ir išvežamos visos asbesto turinčios atliekos. Įvertinus tai, kad pagrindinį atliekų kiekį sudarys asbestinė stogų danga (šiferis), galimos ir kitos savo sudėtyje turinčios asbesto atliekos, pvz. asbestcementiniai vamzdžiai, izoliacinės medžiagos ir kiti gaminiai.
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.
Paslaugos vykdymo metu namų ūkiuose susidariusios asbesto atliekos būtų surenkamos apvažiavimo būdu. Atliekas tvarkanti įmonė nemokamai surinks asbesto turinčias atliekas, jeigu jos bus sudėtos atskirai ir nesumaišytos su kitomis atliekomis.

Asbesto atliekų paruošimas:
• asbesto lapai turi būti sudėti ant padėklų (palečių) bei apsukti plastikine pakavimo plėvele;
• asbesto atliekų duženos sudėtos į dvigubus plastikinius maišus, didmaišius, dėžes ir taip pat sukrautos ant padėklų (palečių);
• kitos asbesto turinčios atliekos – apsuktos plėvele (ne mažiau nei 2 sluoksniais) arba sudėtos į sandarią tarą ir sukrautos ant padėklų (palečių).

Vienas sostinės gyventojas gali atiduoti neribojamą kiekį asbesto turinčių atliekų, todėl suskubkite pildyti prašymus, nes planuojamų surinkti atliekų kiekis ribotas.

Dėmesio gyventojams, kurie pastato atnaujinimo darbams yra suplanavę gauti arba jau yra gavę kitokį finansavimą, pvz., ES struktūrinės paramos ar kitų fondų bei programų lėšas. Tokiu atveju nebegali pretenduoti į nemokamą asbesto turinčių atliekų surinkimą ir šalinimą.

Kviečiame suskubti teikti prašymus, nes planuojamų surinkti asbesto atliekų kiekis yra ribotas.

Papildomai akcentuojame, kad seno tipo ruberoidą ir kitas medžiagas, turėjusios sąlytį su asbestu, galima priduoti mokamai. Daugiau informacijos: https://www.vaatc.lt/aiksteles/limitai-ir-ikainiai/


Paslaugos kategorija
Žemės ir aplinkos darbai; transportas; laidojimas; komunaliniai mokesčiai
Paslaugos suteikimo trukmė
20 darbo d.
Paslaugos gavėjas
Fizinis asmuo
Atsakingas dalinys
Paslaugos vykdytojas
Gintarė Mačionienė, tel. 8 601 32073
Paslaugos vadovas
Eglė Bernotavičienė, tel. (8 5) 211 2859
Aprašymas klientui (kartu su prašymu privalomi pateikti dokumentai)
Pateikiamas tik užpildytas prašymas.
Informacija atnaujinta
2022-11-07 10:07:36